Şantiye Otomasyon Sistemi

Turksist Şantiye Otomasyon Sistemi, yazılım uygulama amacı, şantiyeler de bulunan Akaryakıt - LPG pompaları ve tanklarının aynı akatyakıt istasyonunda bulunan TURKSİST Pompa ve Tank Otomasyonu sistemi uygulanır. İsteğe bağlı pompa otomasyonu ve tank otomasyonu birlikte yada ayrı ayrı kullanılmaktadır. İstenirse sadece pompa otomasyonuyla yakıt çıkışını takip edilir yada istenirse sadece tank otomasyonuyla yakıt takibi yapıla bilinir. Yine akaryakıt istasyonunda olduğu gibi yapılan yakıt çıkışları ve dolum verileri, yakıt çıkışı yapan personelin vardiya bilgileri ile çıkış bilgilerini kayıt altına almak, raporlamak, hedeflenen noktaya ( Merkez Otomasyon Programına ) veri transferi yamaktır. Sistem diğer tüm sistemlerimizle entegre olarak çalışmaktadır. Şantiyelerde bulunan tüm araçların yakıt sarfiyatı kontrol altına alınır.

Çalışma Sistemi ;

İstasyona kurulan Turksist Standart Otomasyon Modülü İçerisine, isteğe bağlı otomasyon sistemi kurulur. Şantiyede bulunan pompa ve tanklar elipmanlarıyla beraber yazılıma kablolu/kablosuz bağlantılarla entegre edilir. Yapılan bu bağlantılar sayesinde şantiyede bulunun tüm Akaryakıt / LPG pompalarının tüm tabanca ve yakıt hareketleri, cinsi, Plaka, Cari Sistem, Tarih, Saat, Ada bilgisi, Tabanca bilgisi, çıkış yapan personel bilgilerini, tank dolum ve tank hareketlerini anlık 7/24/365 gün kayıt altına alarak istasyondaki tüm pompa ve tank hareketlerini raporlar. Yazılım sayesinde anlık yada geçmişe dönük bilgileri kolay ve anlaşılır raporlamalardan takip edile bilinir. Şantiye ofisine kurulan monitör / TV vb. ekranlar sayesinde yazılımın görsel tasarımı ile anlık çıkış ve dolum bilgilerini görebilir ve izlene bilir. Bu işlem şantiyelerde oluşa bilecek Akaryakıt – LPG kayıplarını önler ve araçların yakıt sarfiyatı takip altına alınır. Yazılım, cihazlarında oluşan arızalardan dolayı hatalı satış yada mükerrer satış gibi bilgileri ayrıca kayıt altına alır ve raporlar. Daha sonra oluşa bilecek olumsuzlukların giderilmesinde kolaylık sağlamaktadır. Bunun gibi kontrol yazılım içeriği, Kesin çıkış ve giriş bilgisi sağlamaktadır. Yazılım içeriği doğru bilgi ve veriyi almak ve kaydetmek üzere detaylı raporlamalar içermektedir. Tüm sistem isteğe yada şantiyenin durumuna göre kablolu yada kablosuz (Kablosuz veri, LAN, WAN, Gprs, Dial-Up bağlantı yöntemlerinden herhangi birisi ile transver yapılır.) olarak kurulmaktadır. Çalışma şekli ve veri transferi anlık ve hızlıdır. Bekleme yada duraksama gibi sorunlar yoktur.

Avantajları;

Yazılım, sürekli kendini yenilemektedir. Sistem hale hazırda bulunan tüm pompa ve ekipmanları, Yazar Kasa, Ara Birim Ünitesi, Depo Tanıma Sistemi ( Taşıt / Araç Tanıma Sistemleri ve diğer tüm ekipmanlara uyumludur. Cari Sistem takibi ve muhasebeleştirme aktarımları mevcuttur. Entegre ile Clup Kard, Para Puan, İskonto, Araç Tanıma Sistemi, Müşteri Tanıma Sistemi gibi isteğe bağlı bir çok proje devreye girebilir ve sorunsuz bir şekilde ihtiyaçlara cevap vermektedir. Kullanıcı için fonksiyonel ve pratik anlaşılırdır. Talebe göre mevcut sisteme istenilen raporlama yada işlevsel entegreler yapılabilir. Müşterilerinize kaliteli hizmet sunar. Zaman kaybı oluşturmaz. Sistem Merkez Otomasyon Sistemiyle online olarak 7/24/365 gün çalışmaktadır.
TURKSİST A.Ş.