Çağrı Merkezi : 444 8 129

InfoVehicle

Depo Tanıma Sistemi

TURKSİST Depo Tanıma Sistemi / DTS (InfoVehicle), Taşıt Tanıma Teknolojilerinde yakıt ikmallerinin yönetim ve kontrolleri için çözüm sunmaktadır.

Depo Tanıma Sistemi (DTS), hızlı ve güvenilir bir şekilde yakıt ikmalinin gerçekleşmesini sağlar. Sistem; istasyon, dağıtıcı firma, filo parkuruna sahip işletmeler için önemli bir yönetim ve kontrol imkânı sunmaktadır. RFID teknolojisi ile donatılan araç deposu, pompa tabancası, istasyon veya şantiyelerde kullanılan kit, ünite ve antenler sayesinde sistemce tanınan araca yakıt ikmali yapmaktadır. Sistemde araç filosu ya da müşteri bazında plaka, litre, tutar, dolum tarihi, yer ve saat bilgileri, km ve motor çalışma zamanı gibi detay raporları bulunmaktadır. Sistem araç sürücüsünün yakıt ikmal sırasında oluşabilecek manipülasyonu engeller. Pompa yakıt tabancası araç deposu haricinde yakıt vermez. Sisteme sadece tanımlanan yakıt cinsi ikmali yapıldığından yanlış ikmal olasılığı ortadan kalkar. Sistem online ve offline olarak çalışabilmektedir. Depo Tanıma Sistemi (DTS) pasif, kilometre ya da Motor Çalışma Zamanı takibi gibi farklı ve uygulanabilir seçimler sunmaktadır.

Depo Tanıma Sistemi (DTS) yazılımı ve donanımı araç filolarınızının yakıt ikmallerinde tam kontrolü sağlar.  Sistem dışı ikmalleri engeller ve olumsuzlukları ortadan kaldırır.

Tüm yazılım ve teknolojilerimiz dünya standartlarında olup, uygulamalarımız çözüm odaklıdır.

Depo Tanıma Sistemi (DTS), yakıt ikmal giderleri yüksek olan araç filo sahiplerinin olmazsa olmazı bir Yakıt Yönetim Sistemidir.

Üç adımda Depo Tanıma Sistemi

InfoVehicle
Depo Tanıma Sistemi (DTS) Nedir ?
Depo Tanıma Sistemi (DTS) bilgi teknolojisi destekli bir akıllı dolum sistemidir.

InfoVehicle
Depo Tanıma Sistemi (DTS) Nasıl Çalışır?

Araçların yakıt depolarına Pasif RFID Kimlik Etiketi monte edilir. Kilometre Sayaç Okuyucusu araç km ve çalışma zamanı isteniyor ise bağlanır.

Yakıt almak isteyen araç yakıt pompasına yanaşır. Pompacı Kablosuz Başlık Okuyucu takılı yakıt tabancasını araç deposuna taktığı anda lokasyonda bulunan anten ve Depo Tanıma Sistemi kitleri sayesinde yapılan anlık sorgulamalardan sonra, araç kimliği onaylanır ve tanımlı yakıt cinsi ikmali yapılır. Tüm ikmal, kilometre ve çalışma zamanı bilgileri sisteme aktarılır.
“ Tabanca depodan çekilince yakıt ikmali otomatik kesilir. “

InfoVehicle
Depo Tanıma Sistemi (DTS) Avantajları Nelerdir ?

Depo Tanıma Sistemi (DTS) tam kontrol ve yönetimi sağlarken kayıp ve kaçağı engellemektedir. Sistem istenmeyen yakıt ikmalini gerçekleştirmez.

Yakıt Tüketimlerinde Kontrol  Muhasebe Kolaylığı
Hızlı Yakıt İkmali Litre / Kilometre Takibi
 Ödeme Kolaylığı Online Bilgi / Raporlama
  • Depo Tanıma Sistemi (DTS) yazılımı ve donanımı araç filolarınızının yakıt ikmallerinde tam kontrolü sağlar. Sistem dışı ikmalleri engeller ve olumsuzlukları ortadan kaldırır.
  • Tüm yazılım ve teknolojilerimiz dünya standartlarında olup, uygulamalarımız çözüm odaklıdır.

Yazılım ve Donanım Özellikleri

Online ve offline çalışma özelliği

PC veya Endüstriyel tabanlı otomasyon seçeneği

Sınırsız dolum ikmali

Vardiye sistemi

ERP sistemlerine entegre

Detay raporlama

Yakıt Dalgalanma veri filtresi

Yakıt ikmal (dolum) takibi

Yakıt stok yönetimi

Yakıt Giriş / Çıkış Yönetim ve Kontrol

Manifold sistemi

Dinamik Kalibrasyon

Kullanılan Modüller

Kablosuz Başlık Okuyucusu (WNR)

Kablosuz Başlık Okuyucusu (WNR), RFID etiketlerini okuyan ve etiket bilgilerini WAF antenine aktaran üç RF teknolojisine sahip küçük bir aygıttır.Hava koşullarına ve patlamaya dayanıklı, WNR, sert ve tozlu ortamlar için özel olarak tasarlanmıştır. WNR’nin yakıt tabancasından çıkarılmasını algılayan ve yetkisiz yakıt doldurmayı önleyen dahili bir dış müdahale mekanizmasına sahiptir. WNR, değiştirilebilir bir batarya ile donatılmıştır ve uygun kurulum ve bakım için ilave kablolamaya gerek yoktur. Kablosuz Meme Okuyucusu, hem 1/2” hem de 1 zz memeleri destekler ve piyasadaki en yaygın meme tipleri için adaptörler içerir.

Kablosuz Kilometre Sayacı Okuyucusu (isteğe bağlı)

Kilometre Sayacı okuyucu seçeneği filo yöneticilerine gerçek yakıt tüketimi konusunda görünürlük sağlar. Kilometre Sayacı Okuyucusu araç bilgisayarına (OBDII / j1708 / j1939) veya VSS kablosuna bağlanır ve kilometre sayacı ve motor saati değerlerini toplar.

Universal Station Controller (USN)

  • USN, aşağıdaki kritik işlevleri yerine getirerek AVI sistemini yönetir:
  • WAF antenlerini ve ön saha cihazlarını kontrol eden Kablosuz İletişim ağ geçidinin yönetimi
  • Araçların tanımlanması ve doğrulanması (RFID TAG)
  • Araç etiketi algılanmadığında yakıt doldurmayı durdurma
  • Araç kilometre sayacı verilerinin okunması ve bilgilerin RFID TAG’a bağlanması
  • Ön saha cihazlarının izlenmesi ve bakımı

Pasif RFID Etiketi

Pasif RFID Etiketi, şifreli kimlikle güvenli bir çipten oluşur. Etiketler, yakıt girişinin yanına monte edilir ve yakıt doldurma başlığı takıldığında Başlık Okuyucusu tarafından otomatik olarak okunur. Üstün esneklik için, sistem hem pasif hem de aktif etiketleri destekler.

WAF Anteni

Tüm yakıt istasyonu alanının kablosuz kapsama alanını sağlayan WAF anteni, nozül okuyucuları ve ön saha içine yerleştirilmiş araçlara monte edilen kilometre sayacı okuyucuları ile iletişim kurar. WAF, verileri sistem kontrol cihazına aktarır. WAF anteni, pompa kafasının içine veya bir dış mekan kompakt kutusunun veya dış mekan güvenlik kamerası gövdelerinin içine monte edilmiş duvara monte edilebilir.

Çalışma Sistemi

InfoVehicle

Depo Tanıma Sistemi

Depo Tanıma Sistemi, araç kimlik okuyucuları, kart okuyucuları ve istasyon kitleri ile sunucuya bağlanarak sistemin kontrolünü sağlar.

Pompa tabancasına takılı olan kablosuz tabanca kitleri, tabanca taşıtın deposuna takılınca depodaki Pasif RFID Etiket kitini algılar. İşlem sırasında taşıtın yakıt cinsi ve alabileceği yakıt miktarı kontrol edilip, yakıt ikmaline onay verilir. Kilometre Sayacı Okuyucu kitinden kilometre ve motor saati, yakıt ikmali ile beraber araç verileri online olarak sisteme iletilir.

Tabanca  depodan çekilince yakıt ikmali otomatik kesilir.

Yazılım ve Donanım Özellikleri

Araç filosu yakıt gider yönetimi

Araç filosu ya da müşteri bazında detaylı raporlama

Kayıp / Kaçak olasılığın ortadan kalkması

Taşınabilir teknoloji sorunlarının yaşanmaması

Araçların yakıt ödeme işlemi ortadan kalkması

Sistemin Aracı ve yakıt cinsini otomatik tanıması

Yanlış yakıt dolum işleminin ortadan kalkması

Araç deposu dışında dolum yapılmaması

Anlık sistem sorgulama ile doğru yakıt ikmali

Kamu Kurum ve Kuruluş İhalelerine Girebilme imkanı

İstasyon / Dağıtım firması sadık müşteri portföyü oluşumu