Çağrı Merkezi : 444 8 129

InfoPumps

Pompa Otomasyon Sistemi

TURKSİST, Pompa Otomasyon Sistemi (InfoPumps) ile istasyon veya şantiye otomasyon sisteminde yapılan yakıt satışlarınızın ve çıkışlarınızın yönetimi ve kontrolünü sağlamaktadır.

Pompa otomasyon sistemi online ve offline olarak anlık yakıt çıkışlarını araç bazında çok detaylı veri analizleri ile kayıt altına almaktadır. Sistem, yakıt çıkışları, yakıt tank giriş ve çıkışlarının takibi, anlık stok takibi, cari kart, envanter, vardiya raporlama, depo tanıma sistemi ve sadakat sistemi takibi, yakıt cinsi ve fiyat değişimi, tüm veri ve raporlamaları anlık, saat ve tarih aralıkları ile raporlama gibi birçok çözüm sunmaktadır. Market ekranlarından müşteriler araç (PLAKA)
bazında aldıkları yakıtların pompa numarasını, yakıt cinsini, miktarını (LİTRE), tutarını, pompa ve pompacı bilgilerini izleyebilmektedirler.

Pompa Otomasyon Sistemi sınırsız sayıda istasyon ya da şantiyede anlık olarak çalışabilmekte ve Merkezi Yakıt Yönetim Sistemine online veri aktarımı yapabilmektedir.

Sistem Tank Otomasyon Sistemi, Tanker Otomasyon Sistemi, Depo Tanıma Sistemi (DTS), Müşteri Sadakat Sistemi ile entegre olarak çalışmakta ve sistem panellerinden yönetim ve kontrol yapılabilmektedir.

Pompa otomasyon sistemi yurt içinde ve yurt dışında kullanılan probe, kart okuyucu, ödeme kaydedici cihaz, printer, taşıt tanıma sistemi gibi tüm pompa ve otomasyon sistemi modülleriyle sorunsuz bir şekilde haberleşme sağlamaktadır. Sistemdeki satış ve stok bilgileri gibi tüm verilerini Back Office veya muhasebe yazılımlarına aktarımı sağlanmaktadır.

Yazılım ve Donanım Özellikleri

Online ve offline çalışma özelliği

PC veya Endüstriyel tabanlı otomasyon seçeneği

Web tabanlı yazılım

Sınırsız Taşıt İkmal Yönetimi

Sınırsız Tank İkmal (Dolum) Yönetimi

Bir ya da birden fazla kullanıcı özelliği

Depo Tanıma Sistemi (Araç Tanıma) Yönetimi

Müşteri Tanıma (Sadakat Sistemi) Yönetimi

ERP Sistemlerine entegre

Detay raporlama

Yakıt Stok Yönetimi

Tank Otomasyon Sistemi Yönetimi

Pompa Otomasyon Sistemi Yönetimi

Tanker Otomasyon Sistemi Yönetimi

Mutabakat

  • Sistem, istasyonların ve şantiyelerin pompa yakıt çıkışlarının yönetimini ve kontrolünü sağlayarak kayıp ve kaçağı engelleyen bir çözümdür.
  • Pompa Otomasyon Sistemi ve diğer entegre otomasyon sistemleri işleyişi kolaylaştırırken, zaman, insan gücü ve maliyetleri minimuma
    indirmektedir.
  • Sistem, bir ya da birden fazla noktadaki tüm yakıt giriş ve çıkışları, stokları ve diğer tüm gerekli raporlamaları anlık yaparak baştan sona tam bir kontrol sunmaktadır.
  • Sistem yurt içinde ve yurt dışında bulunan saha ekipmanları ile sorunsuz haberleşmektedir.

Çalışma Sistemi

InfoPumps

Pompa Otomasyon Sistemi

Yazılım, istasyonda bulunan ve sisteme bağlı yakıt pompalarından yapılan satış verilerini kayıt altına alır.

Her bir yakıt pompasından çıkan yakıtla ilgili vardiya, satışı yapan pompacı bilgisi,  tarih, saat, plaka, yakıt cinsi, litre ve tutar gibi birçok veriyi kaydeder ve raporlar.

İstasyonda eğer Depo Tanıma Sistemi ya da Müşteri Tanıma Sistemi kullanılıyor ise sistem yakıt alan aracı tanır, hatalı yakıt çıkışını engeller. Sistem online ve offline olarak çalışmaktadır.

Sistem anlık Merkezi Yakıt Yönetim Sistemine veri gönderimi yapmaktadır.

Merkezi Yakıt Yönetim Sisteminden online olarak Pompa Satış Ekranları izlenmektedir.

Otomasyon Yazılımı

İstasyonun tüm pompa ve donanımı ile haberleşerek yakıt ikmallerini yönetir ve kayıt altına alır.

RFID Kart Okuyucusu

RFID kart okuyucu modülü pompa üzerine monte edilir. Pompanın yakıt verebilmesi için RFID anahtar (pompacı kartı ve müşteri kartı) cihaza okutmasından sonra yakıt ikmali yapılır.

Depo Tanıma Sistemi

RFID tabanca ve istasyon kiti araç kimliğini tanır, sorgulama yapar, tanımlı plaka ve yakıt bilgisi sisteme aktarılarak yakıt ikmali sağlanır.