Haber ve Duyurular

24.01.2017

Şirket içi eğitim programlarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

23.01.2017

5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu düzenleme görüşmelerinde Otomasyon firmalarının da lisanslandırılması hakkındaki görüş ver önerilerimizi dile getirdik.

18.01.2017

EPDK ziyaretimizde Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Daire Başkanı Sayın Yılmaz TAMER beyle sektör hakkındaki sohbetimizde bizlerle değerli görüş ve önerilerini paylaştığı ve vakit ayırdığı için teşekkür ediyoruz.

18.01.2017

Turksist Ailesi adına EPDK kurum ziyareti yapılmıştır.

14.12.2016
YENİ NESİL POMPA YAZAR KASA ( YÖKC ):
TURKSİST Yeni Nesil Pompa Yazar Kasa ( YÖKC ) alanında çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmada, kayıt dışı ekonominin ortadan kaldırılması, potansiyel veri kayıplarının önüne geçilmesi hedeflenmiş olup, Pompa YÖKC üzerinde KARTLI ÖDEME sistemiyle yeni bir ürün ortaya çıkarılacaktır. Online, GİB ( Gelir İdaresi Daire Başkanlığı ) bilgi sistemine ve Bankaların bilgi sistemlerine TSM Merkezinden verilerin gönderilmesi sağlanacaktır. Sistem tüm taşıt tanıma sistemlerine uyumlu ve yeni nesil NFC taşıt tanıma sistemeni entegre çalışacaktır. Bu çalışma sayesinde akaryakıt sektöründeki kayıt dışıyı önleyerek Maliye ve EPDK kontrolleri kolaylaştıracak ve online sorgulamalar yapılabilecektir. Sektörde kullanılan tüm teknoloji inovatif uygulamalarla, üretilecek olan Yeni Nesil Pompa Yazar Kasa ( YÖKC ) hayatı kolaylaştırırken tüm kayıt dışı engellenmiş olacaktır.

14.12.2016
YETKİLİ SERVİSLERİMİZİN DİKKATİNE:
Arıza kaydı yapılmayan ve tarafımızca yönlendirilmeyen hiç bir arızaya müdahale edilmeyecektir. Servis verilen istasyonlarda düzenlenen servis formları TURKSIST ve İstasyonun bağlı olduğu Dağıtım Firmasının onayı olmadan hükmü geçerli değildir. Bu nedenle tutulan tüm servis formlarının bir sonraki mesai saatinde tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Bu kuralı ihlal eden her yetkili servisimizin tutmuş olduğu servis raporu hükümsüz ve kanunsuzdur.

14.12.2016
DAĞITICI FİRMALARIN DİKKATİNE:
Rekabet Kurulu kararlarında belirttiği üzere sistem bilgileri diğer muhasebe ve stok yazılımları gibi programlarla paylaşılması gerektiğinden istasyon veri bilgileri dağıtıcı firması talebi olmadan kapatılmayacaktır.