Depo Tanıma Sistemi

Kablosuz otomatik yakıt ikmali sağlayan sistemdir. Sistemin 2 farklı vearsyonu mevcuttur. Bunlar aşağıda belirtilmiştir.

Depo Tanıma Sistemi V1 ;

Bu sistem Akaryakıt Pompa Tabanca Kiti, İstasyon Kiti ve Araç Kitinden oluşmaktadır. İstayon tanımlanan aracı tanır ve yakıt ikmali sağlar.

Çalışma Sistemi ;

İstasyon ve araç montajları yapıldıktan sonra sistem kablosuz olarak çalışmaya başlar. İstasyon Akaryakıt Pompası aracı tanır ve Merkez sorgulamasından sonra yakıt ikmaline izin verir. Sistemde tanımlanan aracın firma, plaka, km/çalışma zamanı, yakıt cinsi, litre, tarih, saat, bilgilerini otomasyon sistemi anlık alır, raporlar, kayıt altına alır ve Pompa Yazar Kasa ( ÖKC ) ya plaka gönderimi yapar. Anlaşma yapılan firmanın çalışma sistemine göre cari yakıt alımı limitleri tanımlanır. Sistem online olarak çalışmaktadır. Tanımlanan limitlerin dışında yakıt ikmali yapılamaz.

Depo Tanıma Sistemi V2 :

Bu sistem Akaryakıt Pompa Tabanca Kiti, İstasyon Kiti ve Araç Kitinden oluşmaktadır. İstayon tanımlanan aracı tanır ve yakıt ikmali sağlar.

Çalışma Sistemi ;

İstasyon ve araç montajları yapıldıktan sonra sistem kablosuz olarak çalışmaya başlar. İstasyon Akaryakıt Pompası aracı tanır ve Merkez sorgulamasından sonra yakıt ikmaline izin verir. Sistemde tanımlanan aracın firma, plaka, yakıt cinsi, litre, tarih, saat, bilgilerini otomasyon sistemi anlık alır, raporlar, kayıt altına alır ve Pompa Yazar Kasa ( ÖKC ) ya plaka gönderimi yapar. Anlaşma yapılan firmanın çalışma sistemine göre cari yakıt alımı limitleri tanımlanır. Sistem online olarak çalışmaktadır. Tanımlanan limitlerin dışında yakıt ikmali yapılamaz. İki sistem arasındaki fark araç km/çalışma zamanı V1 de var V2 de yok. Sistem Pompa Otomasyon Sistemiyele entegre olarak çalışmaktadır.